Efdal Organizasyon 

Tel 05415586171 

 efdalorganizasyon@gmail.com

Efdal Organizasyon tarafından yazıldı.

POLATLI BELEDİYESİNDEN MUHTEŞEM MEVLANA’YI ANMA PROGRAMI

HZ. MEVLANA POLATLI’DA ANILDI

Mevlana Celalettin’i Rumi 742. vuslat yıl dönümünde Polatlı Belediyesinin düzenlediği muhteşem programla anıldı.

Polatlı Belediyesi 13 Eylül Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 742. Vuslat Yıldönümünde Hz. Mevlana’yı Anma, Şebi Arus Programında Ankara Kocatepe Cami Baş İmam Hatibi İsmail Coşar ve Fazıl Çoban kaside, Ahmet Hamdi Akseki Cami İmam Hatibi 2010 yılı Kuranı Kerimi en güzel okuma yarışması 1’incisi Hafız Ali Tel Kuranı Kerim Okudu. Tasavvuf Musikisi Korusu ve üyeleri Esat Aydoğan Mustafa Akbaş okudukları ilahilerle programa renk kattı. Programda Ankara Mevlana Eğitim Kültür Ve Sema Derneği  semazenlerinin gösterisi katılımcılar tarafından büyük beğeniyle izlendi.

Şebi Arus Programı öncesi katılımcılara Konya Şekeri, Mevlana’nın özlü sözleri ve 7 öğüdünü içeren broşürler verildi, Gülsuyu döküldü.

 

Programa, Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Eşi Şaduman Yıldızkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Muhsin Akdeniz, Belediye Meclisi üyeleri, Parti , Sivil Toplum örgütü başkan ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlana’yı anma programı sonunda Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, Ankara Kocatepe Cami Baş İmam Hatibi İsmail Coşar, Fazıl Çoban ve Hafız Ali Tel’e çiçek takdim etti.

 

Design by: www.diablodesign.eu