Efdal Organizasyon 

Tel 05415586171 

 efdalorganizasyon@gmail.com

Efdal Organizasyon tarafından yazıldı.

Kutlu Doğum Haftası” kapsamında, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Hacı Bayram Derneği tarafından, "1. Hacı Bayram-ı Veli Camii, Kutlu Doğum ve Kur'an-ı Kerim Ziyafeti" etkinliği gerçekleştirildi
Programda Ankara Mevlana Eğitim Kültür ve Sema derneği semazenleri olarak Sema gösterisi düzenledik.

Hacı Bayram-ı Veli Camii avlusunda hazırlanan sahnede, A. Hamdi Akseki Camii İmamı Ali Tel, Kocatepe Camii İmamı Nebi Yaşar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Camii İmamı Abdurrahman Ayaz, A.Hamdi Akseki Camii İmamı Mansur Sağır, Hacı Bayram-ı Veli Camii İmamı Mehmet Ali Bal, Kuyubaşı Merkez Camii İmamı Yaşar Yiğit, Kur'an tilavetiyle, programa katılanların manevi duygularını zirveye çıkardı. 
Başkentliler, Fazlı Çoban ve Esat Aydoğan’ın şiir ve naatları ile Kaside Han Bilal Demiyürek’insunduğu kasideleride huşu içinde dinlediler. 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 1989 yılında başlattığı ve Hazreti Muhammed'in doğumu nedeniyle düzenlenen “Kutlu Doğum Haftası”nda çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.Hicri takvime göre düzenlenen ve miladi takvim nedeniyle farklı tarihlere denk gelen hafta, bu yıl 14-21 Nisan arasında kutlanıyor.

 

 


Design by: www.diablodesign.eu